Jdi na obsah Jdi na menu
 


Koupání morčat

Často se lidé ptají, jestli se vůbec morčata mohou koupat. Často se např. mezi veterináři tvrdí že žádný hlovadec by se neměl koupat. Já zastávám to, že se morčata koupat mohou a nijak jim to neublíží. Častěji koupeme dlouhosrstá než krátkosrstá morčátka. Pokud koupeme morčata od útlého mládí, zvyknou si na vodu, i když jim to žádnou velkou radost nečiní. Se staršími morčaty se musí zvykat na vodu opatrněji. A jak při koupání postupovat?

- Připravíme si: lavor nebo umyvadlo, jeden nebo dva starší ručníky, šampon pro psy, kočky a drobná zvířata nebo jemný dětský šampon - obyčejný šampon nebo mýdlo jsou nevhodné.

- Napustíme trochu vlažné vody, asi tolik aby dosahovala morčeti po bříško. Morče pomalu položíme do vody. Nejdříve zadní nožky - přední mu podepřeme. Když se nebojí a nesnaží utéct, můžeme ho nechat volně, ale stále ho přidržovat, kdyby se rozhodlo utéct.

- Namočíme morče vlažnou vodou, napěníme šamponem, lehce promasírujeme na zádech i na bříšku -  ROZHODNĚ NENEMÁČEJET HLAVU!!! Hrozí zde komplikace včetně vdechnutí vody.

- Vymyjeme ze srsti všechny mydliny. Dlouhosrstým morčatům můžeme dopřát ještě teplou lázeň s pár kapkami mandlového nebo norkového oleje. Krátkosrstá morčata tuto péči nevyžadují.

- Nezapomeňte srst po koupání vysušit ručníkem. V létě můžete vzít morče v ručníku ven, aby uschlo na sluníčku. Jinak v zimě je nutné srst pořádně vysušišt než morče vrátíte do klece - můžete použít fén, ale pouze z dálky, abyste morče nespálili.

A morčátko je teď čisté, sice trochu uražené co jste mu to provedli, ale to napraví nějaká dobrota. ;-)http://nd01.blog.cz/939/977/2ebe07d997_26303800_u.jpg

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

SUUPPPPPPPEEEERRRRRRR

(DOMINIKA, 9. 5. 2012 18:55)

AHOJ PÁNI TO JE SUPER ŽE MOHU KOUPAT MORČÁTKO V POHODĚ A CHCI SE ZEPTAT KDYŽ MÁM 1ROČNÍ MORČÁTKO TAK JESTLI HO MOHU TAKÉ KOUPAT

JINAK DĚKUJI ZA RADU DOMINIKA

bezva

(lucka, 29. 4. 2012 10:19)

to je dobrý
konečně můžu vykoupat morče

díky za radu

dotaz

(Dommíno, 28. 9. 2011 17:29)

Ahoj chci se zeptat. Mám 4týdení morče a chci se zeptat zda ho už mohu vykoupat předem díky

jjjjjjjj

(§úpppppo, 2. 7. 2011 17:48)

nezavid