Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pokud má morče vši (může je dostat např. ze sena nebo ve venkovním výběhu, kam se mohou dostat i jiná zvířata), škrábe se po celém těle nebo podivně poskakuje, může mu i začít vypadávat srst. Při bližším ohledání objevíme hlavně na zadní části těla a na bocích malé pohybující se bílé čárky. Vajíčka vypadají jako malé černé tečky na chlupech. Při těchto potížích velmi dobře působí přípravek Frontline. Levnější je přípravek Arpalit 1% (který ale někteří lékaři nedoporučují; sama jsem ho použila jednou, sice úspěšně, ale kupuji Frontline). Při aplikaci se přípravek nesmí dostat do očí, stříká se po celé ploše těla dle návodu na obalu. Morčeti odebereme domečky, aby se výpary ze spreje nekoncentrovaly.

Při odvšivování 1% Arpalitem:

1. POZOR na záměnu s 5% Arpalitem!

2. Morče nesmí být březí. Může dojít k poškození plodu či potratu apod.

3. Morče musí být, kvůli škodlivým výparům, umístěno ve vzdušné ubikaci. Tzn. např. při ploše 0,50 m² nesmí plné stěny přesáhnout výšku 30 cm. Ideální je klec s mělkým dnem. Z téhož důvodu nedávejte do ubikace budku!

4. Pozor na zasažení očí a dýchacích cest! Raději si 1% Arpalit nastříkejte na ruce či hadřík a oblast hlavičky opatrně potřete.

5. Nedoporučuji, aby tento zásah prováděly děti!

Postup:
1. den postříkat celý povrch morčete proti srsti co nejvíce ke kořínkům, až je morče mokré či spíše vlhké. Pak si ještě postříkejte ruce a srst řádně promasírujte. Nezapomeňte na nožičky... a sobě rychle a řádně umýt ručičky...
3. den opakujte jako první den

7. den morče vykoupat, opatrně vyfénovat, pak případně nastříkat olejovým kondicionérem, učesat a je hotovo.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Morče

(Zuzana Rokosová, 14. 6. 2013 19:37)

Dobrý den, prosím o radu. Z mého morčete které je dlouho srsté se stává Skinny morčátko. Bojím se aby nemělo rakovinu. Děkuji předem za radu. Rokosová

Re: Morče

(Viki, 23. 11. 2013 10:44)

Ahoj,
zajdi s ním k veterináři on by ti měl poradit. ;)

tlapičky

(stellka, 27. 12. 2012 18:12)

dobrý den moje morče jsinka ma e spoda na tlapkách takový divný stroupky.děkuji předem za radu

Nemoc morčete

(Lucie, 24. 9. 2011 11:13)

Dobrý den,prosím o radu.Mám morče a špatně se mu dýchá a má mokré oči.Děkuji předem za radu.Málková